06 | 12 | 2019

Zakończenie nauki w gimnazjum

„W podzięce za dar najpiękniejszy, za wiedze i serce”

Tegoroczne trzeciaki to już absolwenci Publicznego Gimnazjum w Olszance. Nie tak dawno mali, nieśmiali i zagubieni wkraczali w mury tej szkoły, niosąc w plecaku nie tylko książki i zeszyty, ale również element strachu i niepewności. Szybko minęły te trzy lata wspólnej nauki i zabawy. Pewien etap życia już za nimi.

W czwartek 26 czerwca spotkali się już po raz ostatni jako uczniowie tej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Pogorzeli. Po mszy świętej trzecioklasiści, ich rodzice, Grono Pedagogiczne, zaproszeni goście spotkali się w odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej. „Poloneza czas zacząć” ogłosił jeden z uczniów i gimnazjaliści w rytm muzyki przedstawili  tradycyjny taniec. Pani Dyrektor Bożena Lorent wręczyła uczniom świadectwa i ogłosiła, że najlepszą tegoroczną absolwentką jest uczennica klasy 3a – Aleksandrę Śliwę. Ola uzyskała najwyższą średnią i wzorowe zachowanie. Również do jej rodziców skierowany był list gratulacyjny. Aleksandra otrzymała również nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców PZSP w Olszance za najlepszy wynik na egzaminie gimnazjalnym.

„W podzięce za dar najpiękniejszy, za wiedze i serce” wręczali czerwone róże, dziękowali wszystkim nauczycielom, Dyrekcji, pracownikom administracji i obsługi, za rozbudzanie ciekawości świata, chęci zdobywania wiedzy, za ogromny trud wychowywania oraz za słabą pamięć, dzięki której z uśmiechem potrafili wybaczyć wszelkie wybryki. Podziękowania skierowane były także do Rodziców, dzięki którym mieli możliwość ukończenia szkoły.

Mamy nadzieję, że z radością będą wspominać lata spędzone w naszej szkole.

tekst i foto: Wioletta Perkowska